top of page
Untitled design.png

Ogün Turgut

Uzman Klinik Psikolog

18 yaş üstü bireylerle EMDR “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi” ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü kullanarak çalışmaktadır.

Hakkında

Tuğçe Keskin Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitim Programı'ndan 2018 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimimin ardından Üsküdar Üniversitesi-Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programından ‘11-13 yaş arası bireylerde akademik erteleme davranışı ile akademik öz yeterlilik ve sosyal destek arasındaki ilişkinin incelenmesi’ konulu tez çalışmasını bitirerek onur derecesiyle uzmanlığını almıştır. Eş zamanlı olarak 1 yıl Özel Gün Işığı Çocuk Merkezi'nde özel gereksinimli çocuklarla okul ortamında davranış çalışmaları yaparak ardından da 1 yıl Özel Doğru Odak Anaokulları ve İlköğretim Okulları ve Gebze Teknik Ünivesitesi Anaokulu’nda Rehberlik Öğretmeni/Okul Psikoloğu olarak görev almıştır. Çocuklarla ve yetişkinlerle çalışırken onların hayatlarına dokunmanın, daha iyiye daha ileriye gitmelerine katkı sağlamanın onu en kötü zamanlarda bile mutlu ve enerjik hissettirdiğini, mesleğine karşı en büyük motivasyonumu sağladığını düşünerek çıktığı bu yolculukta İzmir'e taşınması ile birlikte Bilfen Anaokulu’nda Okul Psikoloğu olarak hem çocuklarla hem de yetişkinlerle çalışmalarını sürdürürken bireysel terapilerilerini de sürdürme fırsatı elde etmiştir.  

Psikolojik gelişmeleri ve alanda yararlı eğitimleri yakından takip eden, yeniliklere meraklı biri olarak Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda kazandığı teorik eğitim altyapısını seanslarında ve çalışma hayatında daha da geliştirme imkanı bulmuştur. 2017 Şubat-Mayıs ayları arasında Özel Fransız Lape Hastanesi'nde stajını tamamladıktan sonra 2018 yılı Şubat-Mayıs ayları arasında gönüllü stajını, Haziran ayında da zorunlu stajını Neşe Erberk Anaokulu'nda tamamlama fırsatı elde etmiştir. Psikoloji stajlarını yaparken eğitim ve sağlık sektörlerini yakından tanıma şansını elde ederek 2013-2016 yılları arasında hocalarının seçimiyle Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübü yönetim kurulunda aktif olarak görev alıp Psikoloji Günleri, seminerler, etkinlikler ve alanla ilgili geziler düzenleyip bu etkinliklerde sunuculuk yapmıştır.

 

Sürekli eğitime inanan, öğrenmeye açık ve çalışmayı seven biri olarak gelişimin her yaşta ve konumda devamlılığı ilkesini kendine hedef belirleyerek Filia Psikoloji çatısı altında yetişkinlerle EMDR ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü kullanarak yüz yüze ve online seanslarına devam etmektedir.

bottom of page