top of page
IMG_7263 (1)_edited.jpg

Müge Çağlayan

Uzman Klinik Psikolog

Yetişkin bireyler ve çiftlerle bilişsel davranışçı terapi yönelimli psikoterapi ve çiftlerle sistemik aile terapileri yaklaşımlarıyla psikoterapi hizmeti vermektedir.

Hakkında

2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

Ardından Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu eğitimlerini tamamladı. Aynı yıl CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) tarafından verilen Cinsel Terapi Eğitimini tamamladı.

2019 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladı ve 2021 yılında Uzman Klinik Psikolog ünvanını alarak mezun oldu. Yüksek öğrenimi boyunca yetişkin bireylere süpervizyon altında bilişsel davranışçı terapi yönelimli psikoterapi hizmeti vermeye devam etti. Yüksek lisans bitirme tezinde “Algılanan Partner Duyarlılığı ve Tıkınırcasına Yeme Davranışı Arasındaki İlişkide Temel Psikolojik İhtiyaçların Aracı Rolü” konusu üzerinde çalıştı.

Aynı yıl Mindful Eating (Farkındalıklı Beslenme) eğitimini ve Psikoloji İstanbul tarafından verilen Gottman Çift Terapisi 1.Düzey Eğitimini tamamladı. Ayrıca Entegratif Oyun Terapisi modelinin öncüsü Dr. Sholomo Ariel’in 16 saatlik Aile Oyun Terapisi workshopuna katıldı. 2022 yılında Psikolog Deniz Özer Eryılmaz tarafından düzenlenen Bilişsel Davranışçı Terapide Travma Müdahaleleri Eğitimini tamamlamıştır. Halen daha İlişki Psikoterapileri Enstitüsü tarafından verilen EFTA (European Family Therapy Association) onaylı Çift ve Aile Terapileri eğitimine devam etmekte.

Şu an kurucu ortağı olduğu Filia Psikoloji çatısı altında yetişkin bireylere ve çiftlere yüz yüze ve online olarak psikoterapi hizmeti veriyor.

bottom of page