top of page
IMG_7268 (1).jpeg

Gür Şengün

Uzman İş ve Endüstri Psikoloğu
Kariyer ve Öğrenci Koçu

Genç ve yetişkinlerle çözüm odaklı terapi yaklaşımıyla psikolojik danışmanlık ve geştalt yaklaşımıyla koçluk hizmetleri sunmaktadır.

Hakkında

İzmir doğumlu olan Gür Şengün, lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bu süreçte çeşitli projelere görev almış ve uluslararası konferanslarda sunum yapmıştır.

Lisansının ardından Hollanda'da bulunan Rijksuniversiteit Groningen üniversitesinde İş, Örgüt ve Personel Psikolojisi alanında uzmanlığını almıştır. Yüksek öğrenimi sırasında akademik koçluk yapmış, çeşitli eğitimler vermiş ve işletme fakültesine bağlı "Stres, Sağlık ve Sürdürülebilir İş Yaşamı" dersinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

İzmir'e döndükten sonra Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı koçluk eğitimi kapsamında öğrenci, kariyer, yönetici ve çevik takım koçluğu; psikoloji alanında ise Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Pozitif Psikoloji eğitimleri almıştır. Halen daha akademik hayatına İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Doktora programında devam etmektedir.

Şu an çalışmalarına kurucu ortağı olduğu Filia Psikoloji çatısı altında devam eden Gür Şengün, bireylere yüz yüze veya online olarak psikolojik danışmanlık, kariyer koçluğu ve öğrenci koçluğu; kurumlara ise iş örgüt psikoloğu, danışman ve eğitmen olarak hizmetler sunmaktadır. Motivasyon, iyi olma ve performans alanlarında çalışmakta, aktif olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

bottom of page