top of page
1608889158576.jpg

Meryem Eygi

Uzman Klinik Psikolog
Aile Danışmanı

Genç ve yetişkinlerle Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi yaklaşımıyla psikolojik danışmanlık ve ergenlik dönemi ebeveynlerine yönelik aile danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Hakkında

2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitiren Meryem Eygi, 2020 yılında Okan Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi tamamlamıştır. Yüksek lisans bitirme projesi olarak “Yaşlılarda Ölüm Kaygısı ve Depresyon” konusu üzerinde çalışmış, yüksek lisans kapsamındaki zorunlu stajımı Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde gerçekleştirmiştir. Stajının ardından aynı merkezde 1 yıl gönüllü olarak staj yapmaya devam etmiştir. Bilişsel Davranışçı Terapi temel eğitimi ve 42 saatlik süpervizyon sürecini yüksek lisans eğitimi sırasında tamamlamıştır.

 

2020 yılında Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Uluslararası Şema Terapi temel eğitimini almış ve süpervizyon sürecine başlamıştır. Aynı yıl, Dr.Shlomo Ariel’in 16 saatlik “Aile Oyun Terapisi Workshop”una ve Dr. Yasemin Meral Öğütçü’nün “Kabul ve Kararlık Terapisi (ACT)” atölye çalışmasına katılmıştır. 2020 yılında “Nöropsikolojik Değerlendirme Test” eğitimini tamamlamış ve eğitim kapsamında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çapa Nöropsikoloji Laboratuvarında stajını gerçekleştirmiştir. “Milli Eğitim bakanlığı onaylı Aile Danışmalık” programını aynı yıl içerisinde tamamlamıştır.

 

2021 yılında, Klinik Psk. Dr. Bahar Köse Karaca tarafından verilen “Söz Yerine Beden Konuştuğunda; Şema Terapide Somatizasyonla Çalışmak” eğitimini almıştır. 2022 yılında “Yaşamca Psikoloji Mesleki Gelişim Programı”nı tamamlayan Meryem Eygi, Psk. Deniz Özer tarafından verilen “Bilişsel Davranışçı Terapide Travma Müdahaleleri Eğitimini ve Klinik Psk. Gülnur İpin Harbek’den Çocuk ve Ergenlerde Kullanılan Projektif Çizim Testleri” uygulayıcı eğitimini aynı yıl içerisinde tamamlamıştır. Dr. Atanur Akar tarafından verilen “Çocuk ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlılık Programı” eğitimini, ayrıca Ergenlerle Psikoterapi Uygulamaları” eğitimini Klinik Psk. Bahar Çakır tarafından almıştır. 2023 yılında Klinik Psk. Yücel Şavklı tarafından verilen “MEA Sınav Kaygısı Müdahale Programı” eğitimini ve aynı yıl Dr. Christof Loose ve Dr. H. Alp Karaosmanoğlu tarafından “Ulusal Çocuk-Ergen Şema Terapi Modeli, Şema Terapötik Stratejiler ve Ebeveyn ile Çalışma” eğitimini tamamlamıştır.  

bottom of page